Menu

Helena Futerová

Helena Futerová

Helena Futerová – žena

Zrozená v roce, kdy byla otevřena hvězdárna v Úpici, v Tibetu bylo potlačeno povstání proti čínské okupaci, historicky první sonda Luna 2 dopadla na měsíc a Philip J. Noel-Baker obdržel Nobelovu cenu za mír.

Můj medailonek si můžete prohlédnout zde:

Co tomu říkají hvězdy?

Zrozena v Blížencích, kdy Luna byla právě v Rybách, což překračuje běžné meze a formy lidské existence. Luna je v Rybách jemná, mystická, romantická a poukazuje na živou fantazii, bohatou představivost, tvořivost, což značí skvělou intuici, vnímavost, hlubokou citlivost, empatii a mimořádné soucítění s druhými. Zrozenému to dává hluboce emocionální povahu, která jako houba nasává myšlenky a pocity ostatních.

Venuše zase byla v Raku, kde se cítí jako doma, protože láska a krása mohou v tomto citlivém, imaginativním a soucitném znamení dojít svého plného vyjádření. Reprezentuje svět snů, fantazie, vášní, vysokou sensitivitu, něžný cit, jemnost, citlivost a nesobeckost vůči vnějšímu světu, k potřebám druhých a k atmosféře domova, v němž opečovává své bližní. Zdroj: Astrologický rozbor z data narození

Realita

Možná právě pro to hvězdné předurčení jde životem se svým mužem, zrozencem v Býku (podle hvězd ne zcela optimální spojení), už 35 let. Za tu dobu společně vychovali syna a dceru, kteří už dnes mají své rodiny a po vzoru rodičů aplikují model soudržné a láskyplné rodiny spolu se svými partnery. Dvě úžasné vnučky dávají jejich vztahu pro oba tak důležitý směr pokračování rodu.

Už když byly děti malé pochopila, že je potřeba jim ukázat, jak důležité je v životě dobré vzdělání. Proto se nikdy nepřestala sama vzdělávat a zvyšovat si tak kvalifikaci obchodníka, později zásobovače ve výrobní firmě Ardagh Group (dříve Strojobal, Pechiney, Impress), kam následovala manžela.

A zřejmě právě proto přišla od vedení firmy nečekaná nabídka budovat personální oddělení před 20 lety, v době, kdy se měnil režim a o personalistice v dnešním slova smyslu se ještě dávno nedalo hovořit. Jak se časem ukázalo, byla to životní příležitost dělat práci, která odpovídala její povaze a založení. Pečovat o druhé, vytvářet jim podmínky k osobními i profesnímu růstu a podílet se na šíření dobrého jména zaměstnavatele se pro ni ukázalo být nejen povoláním, ale i koníčkem. Možnost kreativně a svobodně tvořit a tím budovat silné personální oddělení, vychovávat další odborníky a přitom neustále rozvíjet i sama sebe studiem v oboru ji neustále přinášelo spolu s hektickým rozvojem firmy další a další nabídky, které byly správnou výzvou ve správný čas.

Jenže 35 let v jedné firmě, přestože za tu dobu změnila 3 zahraniční vlastníky, 20 let v personalistice, z toho 10 let na nejvyšší manažerské pozici to už je věrnost téměř jako v manželství. A Blíženec potřebuje k osobní spokojenosti změnu. V tomto případě to bylo setkání s koučinkem, které zaselo do její hlavy myšlenku opustit firmu a začít ještě ve věku, kdy už děti dávno měly vlastní hnízda, budovat svoje vlastní jméno a podnik. A v tu chvíli dostala při studiu v Koučink akademii Libchavy od jejího zakladatele nabídku spolupráce jako kmenový kouč a lektor, tedy možnost pracovat a zároveň se rozvíjet v oblasti vzdělávání a koučinku a bylo rozhodnuto. Snad nikdy v životě nepotřebovala tolik odvahy a odhodlání, ale podařilo se. Toto rozhodnutí otevřelo opět nečekané možnosti, o kterých se někomu může jen zdát. Zahraniční vedení mateřské firmy přišlo s nabídkou nově vytvořené pozice rozvojového manažera pro východní Evropu na poloviční úvazek s plným respektem k vlastnímu podnikání.

Hluboký zájem o člověka, osobní vize pomáhat lidem žít v souladu se svými hodnotami i bližními jí pomáhá sladit pracovní i osobní život. Vzdělává se nejen v profesním oboru, ale také jako instruktor Hathajogy. Propojením koučovacího stylu výcviku, manažerské zkušenosti a poznávání filozofie tisíci lety prověřeného Pandžálího systému posiluje hvězdami předurčenou schopnost empaticky vycítit potřeby klientů a vést je k vyladění jejich mysli, těla i duše. A to je ten pravý „Work-life balance“, o kterém se teď tak často hovoří. Koučink ji naučil naslouchat druhým, joga zase naslouchat sama sobě a své intuici. A to je ideální spojení pracovat a žít spokojeně a vyrovnaně v současné uspěchané době a předávat to ostatním.