top of page

Jana Homolová

Motto

"Když to miluješ, není co řešit."

Co je pro mě koučink

… tak trochu detektivní práce, kdy skrze otázky a různé úhly pohledu hledám řešení, někdy na první pohled neřeši

... tak trochu kreativní práce, kdy skrze otázky, inspiraci a sdílení nacházím pro sebe nové možnosti

... ale především je pro mě setkávání se sebou sama a svým životním příběhem.

Profesní minulost

15 let jsem se pohybovala v prostředí velké korporátní firmy, kde jsem prošla od píky specializovanými pozicemi po pozici týmové vedoucí a manažerky až jsem postupně začala přesahovat hranice týmu a částečně se profilovat svojí zkušeností i zvědavostí do oblasti vzdělávání a rozvoje jako interní trenérka a koučka.

 

S profesionálním koučováním jsem se setkala poprvé v roce 2014 a natolik mě nadchlo, že jsem zatoužila si tuto dovednost osvojit. Postupně jsem absolvovala v AKADEMII Libchavy několik výcviků kouče (První a Druhou spirálu kouče, Koučování systémů, Týmový koučink, Skupinový koučink, Výcvik facilitátorů konstelací - ve výcviku) a propojených programů (Manažer koučem a Systemické vedení týmu).

 

V rámci manažerské praxe jsem koučování hojně využívala jako svůj manažerský styl a svoji pozornost jsem zaměřovala na rozvoj členů týmu a týmu jako celku. Bavilo mě vnímat, jak jsme každý jedinečný, jak silné stránky jednoho člena týmu mohou týmově doplnit slabší stránky druhého a jak pozitivní vliv to má na spokojenost, motivaci i výkon jednotlivců a celého týmu. Vždy jsem ráda podporovala druhé na jejich individuální cestě za svými sny v rámci tvorby jejich vlastní vize, cílů, či realizačních kroků. 

 

V průběhu své 2leté praxe interní trenérky jsem měla možnost vést, v tandemu s báječným kolegou, vlastní tréninky a školení na různá témata šitá na míru potřebám týmu a organizace. Naše zaměření bylo velmi pestré od mistrů, klíčových odborníků a vedoucích, pohybujících se v terénu často i ve velmi náročných podmínkách, až po manažery v kancelářích na centrále společnosti.

 

V rámci interního koučování jsem pak podporovala jednotlivce především v překonávaní překážek objevujících se často ve formě naučených vzorců chování či přesvědčení o sobě samém a/nebo světě okolo. Jakýkoliv malý krůček u klienta vždy podpořil můj pocit, že tato cesta má smysl, přesah do budoucnosti a přináší mi velkou radost.

Co vám mohu nabídnout

Koučuji profesní i osobní témata dle potřeb klienta. Při koučování používám běžné transakční i hlubší transformační nástroje a techniky dle standardu ICF. Ráda koučuji systémy ať už vnější nebo vnitřní, využívám transakční analýzy a znalosti systemických zákonů. Koučování občas (dle dohody) propojuji také s mentorinkem, skrze který mohu klientovi nabídnout praktické rozvojové nástroje/pomůcky pro široké využití v praxi.

Koučuji on-line a/nebo osobně v Brně a okolí, po domluvě také přímo v Akademii Libchavy. 

Co mě ještě baví

„Zelený bytový design“ - miluji les a přírodu a všemožnou flóru, která je mi přirozenou terapií duše. Pro radost a někdy i na zakázku pak tvořím originální „zelené“ dárky. Od malička hraji volejbal a nyní se věnuji i pravidelné chůzi (s psí společnicí ohařkou Malinou) spojenou s běháním, cvičením a meditací na čerstvém vzduchu. S manželem ráda cestuji a objevuji cizí kultury a stejně tak se ráda setkávám s přáteli a sousedy „na slovíčko“. 

Kontakt
Jana Homolová FINAL kolečko_edited.jpg

Jana Homolová, ACC

kouč, mentor, lektor,

manažer programů pro kouče

tel.: +420 724 012 849

e-mail: homolova@akademiesro.cz

Děkujeme za zprávu, budeme na ni reagovat co nejdříve.

KOUCINK-AKADEMIE-logo500pix.jpg
Jana Homolová FINAL kolečko_edited_edited.jpg
bottom of page